В Україні вступила в дію скандальна медреформа

Новости

З 30 січня вступив в силу Закон України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення».

Про це повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров’я України.

Згідно з повідомленням, вже йде підготовка до створення Національної служби здоров’я України (НСЗУ) – національного страховика, який буде укладати договори з установами охорони здоров’я і закуповувати у них послуги з медичного обслуговування населення. У МОЗ сподіваються, що до липня служба запрацює.

Також почався процес перетворення медичних установ на комунальні некомерційні підприємства, після чого вони зможуть укласти договори з НСЗУ та отримувати пряме фінансування за надані послуги з державного бюджету.

МОЗ попереджає, що заклад первинної медичної допомоги має обрати медичну інформаційну систему (МІС) і підключитися до електронної системи охорони здоров’я, яка зараз працює у тестовому режимі. А також привести матеріально-технічне забезпечення установи у відповідість до табеля технічного оснащення.

Українці почнуть вибирати лікаря первинної допомоги (сімейного лікаря, терапевта, педіатра) і підписувати з ними договір з квітня 2018 року. До цього часу підписання договору про вибір лікаря відбувається в пілотному режимі.

Як повідомлялося раніше, виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун збирається написати заяву про відставку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *