«Укрзалізниця» незаконно збільшила зарплати директорів у 5 разів

Новости

Правління ПАТ «Укрзалізниця» незаконно перевело директорів підприємства на контрактні угоди, що призвело до збільшення їхніх зарплат у декілька разів.

Такого висновку дійшов Апеляційний суд Тернопільської області під час розгляду справи про звільнення директора з пасажирських перевезень «Укрзалізниці», пише Залізниця без корупції.

Так, у січні 2017 року правління ПАТ «Укрзалізниця» прийняло рішення про переведення директорів департаментів на контрактну форму трудових відносин. Відповідно після цього посадовий оклад директорів збільшився в 5 разів. Зокрема, розмір місячного окладу директора з пасажирських перевезень зріс з 31,25 тис. гривень до 156 тис. гривень.

Вивчаючи повноваження правління «Укрзалізниці», Апеляційний суд виявив, що члени правління не мають повноваження переводити співробітників на контракт, а така форма трудових відносин застосовується як виняток і лише у визначених законом випадках.

Як зауважили в суді, постановою уряду №764 від 15 липня 1997 року затверджено перелік категорій і посад працівників залізничного транспорту, які працевлаштовуються за контрактною формою. Однак посада директорів до зазначеного переліку не входять.

Тож, оскільки в структурі «Укрзалізниці» є майже 80 департаментів, філій і управлінь, загальна сума збільшення витрат на оплату праці директорів може складати понад 110 млн гривень на рік.

Розглянувши позовну заяву звільненого посадовця, Апеляційний суд зобов’язав поновити його на посаді й сплатити 1,44 млн гривень відшкодування, з огляду на неправомірність переведення на контрактну форму трудових відносин.

Нагадаємо, Рахункова палата планує провести аудит «Укрзалізниці», оскільки до її роботи  останнім часом виникає дуже багато запитань та зауважень.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *