У таборі для мігрантів у Греції спалахнула пожежа, є загиблі

Новости

У таборі для мігрантів «Моріа» на грецькому острові Лесбос в неділю, 29 вересня, спалахнули дві пожежі, в результаті яких могли загинути, за різними даними, дві людини.

Трагедія привела до масових заворушень, оскільки мігранти вважали, що пожежники занадто довго їхали до табору, і саме це і призвело до смертей, повідомляє DW. 

За словами очевидців, машина їхала до табору близько 20 хвилин.

У центр «Моріа» були стягнуті додаткові сили поліції, деяких перекидали на вертольотах з Афін. Cпівробітники правоохоронних органів застосували сльозогінний газ, щоб взяти контроль над ситуацією. Протестуючі вимагали, щоб їх перевели в табір для біженців на материку.

Місцева поліція і міжнародна організація «Лікарі без кордонів» повідомляють про загибель однієї людини, але в грецьких ЗМІ з’явилася інформація, що загинув ще один житель табору. Мігранти стверджують, що жертвами пожежі стали одна жінка і двоє дітей.

За словами представника грецької поліції,  мігранти влаштували першу пожежу в оливковому гаю за межами табору, а потім через 20 хвилин полум’я спалахнуло в центрі для прийому біженців. Обидві пожежі вдалося локалізувати.

19 вересня в «Морії» також була пожежа. Тоді ніхто з мігрантів не постраждав, однак, вогонь знищив велику кількість наметів і збірних будиночків. За даними місцевої поліції, табір був підпалений під час сварки між біженцями різних національностей.

«Морію» неодноразово критикували за постійну переповненість, яка погіршує санітарні умови життя біженців. Табір розрахований на 3 тисячі людей, але знаходяться в ньому близько 13 тисяч мігрантів.

Раніше повідомлялося, що уряд Греції розробляє план щодо закриття сухопутних кордонів і посилення контролю в Егейському морі, щоб зупинити наплив нелегальних мігрантів.

 

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *