Томос: в ПЦУ дали чітку відповідь, чи можна до храму в джинсах і без хустки

Новости

Священнослужитель Православної церкви України, колишній прес-секретар УПЦ Московського патріархату (до 2014 року) Георгій Коваленко дав чітку відповідь, чи можна в храм в джинсах і без хустки.

Про це він розповів в інтерв’ю НАРОДНІЙ ПРАВДІ.

“Багато священиків давно уже говорять про те, що хустка не є головною ознакою релігійності. Так, є певна культура вбрання людини, яка йде до храму. Та якщо людина не в традиційному вигляді, але ця людина щира і прагне помолитися, то церква не має закривати перед людиною двері чи хапати її за руку”, – вважає Коваленко.

За його словами, відповідь на це питання дуже проста і зрозуміла, але є і зворотна сторона медалі.

“З іншого боку, Апостол каже: жінка має бути з покритою головою або стригтися. Так погляньте, у нас всі жінки стрижуться! В Греції – інші культура і традиція. Наприклад, грецькі жінки-християнки під час османської окупації почали ходити з непокритою головою, в тому числі і до храму, демонструючи, що вони – не мусульманки. Тобто непокрита голова жінки в Греції – це свідчення християнської ідентичності.”, – згадує священнослужитель ПЦУ.

Найголовніше, за його словами, зовнішній вигляд повинен бути таким, який не провокує, і не відволікає від молитви інших людей.

“Моя думка – не слід аж так акцентувати увагу на одязі. Людина, яка один раз зайшла в храм без хустки, не має відчути на собі дискомфорту. Я вважаю, що людина – розумне створіння і сама може зробити висновки, без бабусь. І, якщо людина стане постійною парафіянкою чи парафіянином, то згодом і її зовнішній вигляд набуде відповідних традиційних ознак”, – вважає Коваленко.

Повний текст інтерв’ю читайте тут: Чи потрібна жінці хустка в храмі, в нас навіть не обговорюється – священик ПЦУ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *