Сенцову у Польщі вручили спеціальну нагороду “за відвагу і незламність”

Новости

Українському режисерові і колишньому політв’язню Кремля Олегу Сенцову вручили спеціальну нагороду Польської кіноакадемії – Орла за відвагу і незламність.

Нагороду Сенцову вручив голова Польської кіноакадемії Даріуш Яблонський.

Український режисер подякував за нагороду, зазначивши, що свобода є найбільшою цінністю на землі. І щоб нею володіти, потрібно бути готовим заплатити усім, що маєш. 

Як повідомляє Укрінформ, виступаючи на церемонії відомий кінорежисер Агнешка Холланд зазначила, що Сенцов може і надалі розраховувати на польське кіноспівтовариство.

Віце-маршалок Сейму Малгожата Кідава-Блонська зазначила, що період перебування Сенцова у в’язниці був часом випробувань для багатьох поляків: наскільки вони готові бути солідарними з іншими. Вона нагадала, що саме від Польської кіноакадемії у світ пішов сигнал про необхідність підтримки Сенцова і українських політв’язнів, а Сейм ухвалив спеціальну резолюцію з цього приводу.

Посол України в Польщі Андрій Дещиця подякував кінематографістам цієї країни за підтримку, зазначивши, що без постійного нагадування про Олега Сенцова та інших українських політичних в’язнів звільнити їх не вдалося б.

Читайте также: Сенцов собирается создать правозащитную организацию и собирать деньги под свое имя

“Те, що ви робите, як художники, поширюєте цю інформацію на весь світ, — дуже нам допомогло в переговорах і тиску, який, як виявляється, є результативним. Адже в результаті це призвело до звільнення Олега і це показало що разом, спільно, ми можемо досягти успіху”, — підкреслив Дещиця.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *