Патріарх Єрусалимський Феофіл нагородив Новинського

Новости

Нардеп від Опозиційного блоку Вадим Новинський отримав нагороду від Єрусалимського патріарха Феофіла III. Про це Новинський, який у складі делегації Української православної церкви (Московського патріархату) на чолі з керуючим справами УПЦ митрополитом Бориспільським та Броварським Антонієм відвідав Єрусалим, повідомив в Facebook.

“Я був удостоєний високої честі – з рук блаженнішого патріарха святого граду Єрусалиму та всієї Палестини Феофіла III отримав нагороду Єрусалимської православної церкви – Золотий хрест Вищого Таксиарха Лицарів Пресвятого Гробу Господнього”, – написав він.

Політик вважає великою честю для себе отримати можливість і внести посильний внесок у реставрацію головної православної святині – храму Гробу Господнього. “Щиро вдячний його блаженству і всієї Єрусалимської православної церкви за підтримку канонічної Української православної церкви, особливо в такі непрості для українського православ’я часи”, – зазначив він.

Феофіл, вручаючи нагороду, сказав, що Новинський відзначений за заслуги перед Єрусалимською православною церквою. Завдяки його меценатській допомозі в 2016-2017 роках у храмі Гробу Господнього вперше за останні 200 років проведено реставраційні роботи. Зусилля реставраторів були зосереджені на зміцненні і збереженні Кувуклії – невеликий купол каплиці, що знаходиться в центрі ротонди храму, над місцем, де, за переказами, було поховано і три дні покоїлося тіло Ісуса Христа. Керувала реставраційним проектом архітектор Антонія Моропуло. Для проведення робіт було укладено спеціальну угоду між католицькою, православною та вірмено-григоріанською конфесіями, які несуть відповідальність за утримання Кувуклії.

Також з благословення митрополита Київського і всієї України Онуфрія 30 січня 2019 року з патріархом Єрусалимським Феофілом III зустрівся керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський, Броварський Антоній, повідомляє інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Патріарх Філарет запевнив, що молиться за єдність українського та світового православ’я, зазначив необхідність особливої християнської мудрості, терпіння і смирення в цей кризовий період церковного життя. Він тепло відгукнувся про митрополита Онуфрія, охарактеризувавши його як “особливого ієрарха і глибоко духовну людину”.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *