Чекаючи дотації від уряду, в Укрпошті відмовляються перераховувати газетам кошти від передплатників, – НСЖУ

Новости

Редакції національних і регіональних друкованих ЗМІ звинувачують АТ «Укрпошта» у свідомому зриві договорів і блокуванні повного розрахунку за проведену торік передплату на газети і журнали з доставкою у 2019 році.

Про це йдеться в листах редакцій газет, які надходять на адресу Національної спілки журналістів України.

Прес-служба Укрпошти підтверджує, що рівень фінансових розрахунків з редакціями низький – 42% загальної суми виплат.

«При тому, що поштові відділення приймали кошти передплатників з вересня протягом чотирьох місяців, керівництво Укрпошти і наприкінці січня не хоче віддавати гроші редакціям газет», – обурюється голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Поштовий оператор нав’язав редакціям свій договір, викреслив з нього санкції за неякісну доставку преси, вказав свої терміни розрахунків, а тепер зриває виконання взятих зобов’язань та накидає на редакції газет ще й фінансовий зашморг.

У Спілці журналістів зазначають, що окремі місцеві газети попереджають про загрозу припинення виходу через неможливість проведення розрахунків з друкарнями, про проблеми з виплатою зарплат журналістам.

«З неофіційних джерел нам стало відомо, що наша редакція, як і інші, що не отримали коштів від передплати Укрпоштою видань, стали заручниками волі генерального директора цієї установи у зв’язку з відсутністю компенсаційних виплат уряду за доставку пенсій», – інформує НСЖУ головний редактор газети «Місто вечірнє» (Волинська область) Едуард Залуський.

Про зв’язок між зривом розрахунків з редакціями газет і неотриманням Укрпоштою передбачених у бюджеті 500 млн грн йдеться і в офіційному повідомленні на сайті поштового підприємства. «…на сьогоднішній день, Укрпошта ще очікує ці кошти з державного бюджету», – зазначається в релізі про виплати редакціям і видавництвам передплатних коштів.

«На наш рахунок, як жебракам, ви збираєтесь повернути всього 450 тисяч (13%)», – обурюється у відкритому листі до гендиректора АТ «Укрпошта» шеф-редактор обласної газети «ЕХО» Володимир Яцкевич. – Вимагаємо негайного розрахунку відповідно до договору, інакше ми будемо звертатися до суду.

Питання критичної ситуації з поштовою доставкою преси, масовим закриттям поштових відділень та скороченням листонош, системним зривом Укрпоштою фінансових розрахунків з редакціями розглядатиметься 12 лютого на ініційованій НСЖУ Всеукраїнській нараді редакторів газет. До участі в дискусії про політику підтримки української преси запрошено Президента України, Прем’єр-міністра, міністрів інфраструктури та інформаційної політики, народних депутатів України. Очікується, що на захід зберуться до 150 керівників національних і місцевих видань.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *