Близько 600 тис. людей зібралися в Барселоні на мітинг у національний день Каталонії

Новости

Близько 600 тис. людей, що підтримують відділення Каталонії від Іспанії, зібралися на мітинг в Барселоні в національний день автономії.

Кількість учасників мітингу значно знизилася в порівнянні з заходом минулого року, в якому взяли участь близько 1 млн осіб, повідомляє Інтерфакс-Україна.

На багатьох учасниках мітингу були футболки на підтримку незалежності Каталонії, деякі з них несли прапори із закликами до незалежності.

Виконувач обов’язків прем’єр-міністра Іспанії Педро Санчес в національний день Каталонії привітав жителів автономії. «Доброго національного дня всім», – написав він каталонською в Twitter.

«Сьогоднішній день має об’єднати всіх каталонців. На шляху до діалогу в рамках конституції, співіснування, взаємоповаги і взаєморозуміння», – додав Санчес іспанською.

Національний день Каталонії відзначається в регіоні в пам’ять річниці закінчення облоги Барселони 1714 року, після якої Каталонія втратила автономію.

З 2012 року в цей день в Барселоні проводяться мітинги на підтримку незалежності Каталонії.

Мітинг цього року відбувся напередодні винесення вироку кільком каталонським політикам, які очолили спробу відділення автономії від Іспанії в 2017 році. Суд може засудити їх до кількох років тюремного ув’язнення.

Раніше повідомлялося, що прихильникам незалежності Каталонії не вдалося здобути пост мера Барселони.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *