Заборгованість за газ жителів Рівненщини сягнула майже 260 млн грн

З метою забезпечення безперебійного газопостачання, ТОВ «Рівнегаз Збут» закликає клієнтів вчасно оплачувати спожитий газ

За два останніх місяці заборгованість мешканців Рівненщини перед ТОВ «Рівнегаз Збут» за спожитий природний газ зросла на 156 млн грн та сягнула майже 260 млн грн. Боржники вже отримали попередження про припинення поставок газу, а в зв`язку із змінами законодавства, частина неплатників ризикує отримати пеню та залишитись без субсидії.

Збільшення неплатежів за газ пов’язане з початком опалювального сезону та відповідно різким збільшенням обсягів споживання газу. Ситуацію ускладнило запізніле призначення субсидій населенню. В очікуванні державної допомоги, споживачі газу не сплачують за використані кубометри. Наразі державну допомогу в Рівненській області отримують майже вдвічі менше споживачів газу, ніж рік тому. Станом на початок грудня 2018 року вона призначена 42%, в той час як минулого опалювального сезону її отримували 69 % клієнтів «Рівнегаз Збуту».
Через високий рівень заборгованості побутових споживачів, ТОВ «Рівнегаз Збут» як постачальник газу для населення зі спеціальними обов’язками, не може вчасно розрахуватися за поставлений газ з НАК «Нафтогаз України». Інших джерел фінансування для закупівлі газу компанія не має.
«Відповідно до постанови Кабміну № 867, умова гарантованих поставок газу населенню є недопущення росту заборгованості «Рівнегаз Збуту» перед НАК «Нафтогазом». Іншими словами, починаючи з 1 листопада цього року неплатежі нашої компанії не повинні перебільшити загальну суму боргу по побутовим споживачам, зафіксовану станом на 1 жовтня 2018 року. В іншому випадку газопостачання може бути припинено», – каже директор «Рівнегаз Збут» Леонід Кошельник.
З метою забезпечення безперебійного газопостачання, ТОВ «Рівнегаз Збут» закликає вчасно оплачувати спожитий газ. Боржникам компанія мусить припинити поставки газу. Першим кроком до цього є письмове попередження про припинення газопостачання. За минулий рік вже 8490 боржників отримали такі попередження.

Добавить комментарий