«Укрзалізниця» незаконно збільшила зарплати директорів у 5 разів

Правління ПАТ «Укрзалізниця» незаконно перевело директорів підприємства на контрактні угоди, що призвело до збільшення їхніх зарплат у декілька разів.

Такого висновку дійшов Апеляційний суд Тернопільської області під час розгляду справи про звільнення директора з пасажирських перевезень «Укрзалізниці», пише Залізниця без корупції.

Так, у січні 2017 року правління ПАТ «Укрзалізниця» прийняло рішення про переведення директорів департаментів на контрактну форму трудових відносин. Відповідно після цього посадовий оклад директорів збільшився в 5 разів. Зокрема, розмір місячного окладу директора з пасажирських перевезень зріс з 31,25 тис. гривень до 156 тис. гривень.

Вивчаючи повноваження правління «Укрзалізниці», Апеляційний суд виявив, що члени правління не мають повноваження переводити співробітників на контракт, а така форма трудових відносин застосовується як виняток і лише у визначених законом випадках.

Як зауважили в суді, постановою уряду №764 від 15 липня 1997 року затверджено перелік категорій і посад працівників залізничного транспорту, які працевлаштовуються за контрактною формою. Однак посада директорів до зазначеного переліку не входять.

Тож, оскільки в структурі «Укрзалізниці» є майже 80 департаментів, філій і управлінь, загальна сума збільшення витрат на оплату праці директорів може складати понад 110 млн гривень на рік.

Розглянувши позовну заяву звільненого посадовця, Апеляційний суд зобов’язав поновити його на посаді й сплатити 1,44 млн гривень відшкодування, з огляду на неправомірність переведення на контрактну форму трудових відносин.

Нагадаємо, Рахункова палата планує провести аудит «Укрзалізниці», оскільки до її роботи  останнім часом виникає дуже багато запитань та зауважень.

Добавить комментарий