У ГПУ заявили, що утаємничили конфіскацію «грошей Януковича», щоб нікого не вбили

У Генеральній прокуратурі України заявили, що засекретили рішення суду, за яким було конфісковано 1,5 млрд доларів «грошей Януковича», оскільки наразі ще тривають активні слідчі дії, зокрема й у закордонних юрисдикціях.

Про це сказав на брифінгу заступник генерального прокурора Євген Єнін, передає кореспондент UA1.

За його словами, оприлюднення цього рішення могло негативно позначитися на розслідуванні злочину й притягнення винних до відповідальності.

Також Єнін наголосив, що ще однією причиною засекречування рішення суду є захист учасників кримінального процесу.

«Замовити вбивство в цій країні коштує всього-на-всього кілька тисяч доларів. І уявіть собі ті ризики, які бере на себе той чи інший свідок, той чи інша особа, яка співпрацює зі слідством», – пояснив заступник генпрокурора.

Стосовно ж оприлюдненого напередодні телеканалом Al Jazeera тексту вироку Краматорського райсуду від 28 березня 2017 року про спецконфіскацію «грошей Януковича», то Єнін зазначив, що не може ані підтвердити, ані спростувати  справжність документа.

Як відомо, з опублікованого телеканалом Al Jazeera тексту «секретного» судового рішення випливає, що Генеральна прокуратура України конфіскувала «гроші Януковича» через підставну особу, не маючи реальних доказів.

Добавить комментарий