Нардеп розповів, скільки буде коштувати медична страховка для українців

На медпослуги кожен зайнятий українець сьогодні витрачає в середньому 13,7 тис. грн на рік

Кожен зайнятий українець сьогодні витрачає на медичні послуги в середньому 13,7 тис. грн на рік або 1,14 тис. грн на місяць. Про це написав у своєму блозі народний депутат, член фракції «Батьківщина» Валерій Дубіль.

Із зазначеної суми близько 5,9 тис. грн витрачається через податки, а 7,8 тис. грн — безпосередньо з кишені кожного, хто працює.

За словами Дубіля, сьогодні кошти, що громадяни платять за медичні послуги, як безпосередньо, так і через бюджет, витрачаються неефективно.

«За висновком ВООЗ, якщо рівень витрат громадян на охорону здоров’я з власної кишені перевищує 10% рівня доходів домогосподарств (за вирахуванням потреб на існування), то такі витрати є катастрофічними. Якщо частка витрат домогосподарств в загальному обсязі фінансування охорони здоров’я перевищує 40%, то система охорони здоров’я вважається критично неефективною. Виходить, що через податки такий українець забезпечує медичну галузь на 40%, а безпосередньо — з власної кишені, аж на 60%», — зазначив Дубіль.

Крім того, за словами нардепа, лікарю вигідно отримати з пацієнта більше грошей, призначити дорогі і не завжди потрібні обстеження, ліки.

«Ситуацію можна вирішити шляхом прийняття розробленого депутатами з різних фракцій законопроекту про обов’язкове медичне страхування. Через його механізми страхова компанія буде захищати пацієнта від зайвих витрат», — вважає Дубіль.

Добавить комментарий