Близько 600 тис. людей зібралися в Барселоні на мітинг у національний день Каталонії

Близько 600 тис. людей, що підтримують відділення Каталонії від Іспанії, зібралися на мітинг в Барселоні в національний день автономії.

Кількість учасників мітингу значно знизилася в порівнянні з заходом минулого року, в якому взяли участь близько 1 млн осіб, повідомляє Інтерфакс-Україна.

На багатьох учасниках мітингу були футболки на підтримку незалежності Каталонії, деякі з них несли прапори із закликами до незалежності.

Виконувач обов’язків прем’єр-міністра Іспанії Педро Санчес в національний день Каталонії привітав жителів автономії. «Доброго національного дня всім», – написав він каталонською в Twitter.

«Сьогоднішній день має об’єднати всіх каталонців. На шляху до діалогу в рамках конституції, співіснування, взаємоповаги і взаєморозуміння», – додав Санчес іспанською.

Національний день Каталонії відзначається в регіоні в пам’ять річниці закінчення облоги Барселони 1714 року, після якої Каталонія втратила автономію.

З 2012 року в цей день в Барселоні проводяться мітинги на підтримку незалежності Каталонії.

Мітинг цього року відбувся напередодні винесення вироку кільком каталонським політикам, які очолили спробу відділення автономії від Іспанії в 2017 році. Суд може засудити їх до кількох років тюремного ув’язнення.

Раніше повідомлялося, що прихильникам незалежності Каталонії не вдалося здобути пост мера Барселони.

Добавить комментарий